Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Gwarancja a Ręjkojmia

Gwarancja producenta jest świadczeniem dobrowolnym (umownym) i dla nowych kompletnych urządzeń produkowanych przez Producentów wynosi minimum 24 miesiące. Szczegółowe okresy gwarancji dla poszczególnych urządzeń są dostępna na naszej stronie www.

Producent (np. Kospel S.A.) ustala minimalny okres gwarancji na nowe produkty co najmniej taki jak okres rękojmi za wady (roszczenie konsumenta do sprzedawcy). Jeżeli chodzi o gwarancję producenta na części zamienne to umownie wynosi ona 6 miesięcy. Z tego względu, że nowa część zamienna włożona w "stare" urządzenie współpracuje z wyeksploatowanymi innymi częściami a to ma negatywny wpływ na nową część zamienną.
Natomiast jeżeli nabywca części w sklepie internetowym złoży reklamację do sprzedawcy z tytułu rękojmi za wady to okres ten wynosi z mocy ustawy 24 miesiące.
 
W takim przypadku sprzedawca przesyła do producenta reklamowaną część zamienną i producent określa czy reklamacja jest uzasadniona. Należy jednak pamiętać o tym, że klient zostanie powiadomiony w ciągu 14 dni (kalendarzowych) od dnia złożenia reklamacji o sposobie rozpatrzenia reklamacji. Czyli wystarczy, że dostanie informację, że reklamowana część została wysłana do producenta i po ocenie technicznej reklamowanej części klient otrzyma nową część lub odmowę uznania reklamacji ( w zależności od wyników badania).

Pozdrawiam
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl